משרד עו"ד עדו נחום - לענייני חברות, נדל"ן ועסקים

התקשר/י: 072-2345342

משרד עו"ד עדו נחום

הקמה וליווי חברות

הקמת חברה

משרדנו מעניק ללקוחותיו שירות של הקמת חברה באופן יעיל, אמין, ומקוצר.

אנו מלווים את החברה ככל שנדרש להשלמת הליך הקמתה ובכלל זה כתיבת הסכם בעלים המסדיר את היחסים בין בעלי המניות לבין החברה, כתיבת תקנון המותאם לצרכיה הייחודים של החברה – הצופה פני עתיד ביחס למהלך העסקים שלה.

פתיחת חברה בע"מ יכולה להתאים מאוד לעסקים מסוימים ולהוות עבורם מנוע צמיחה לעסק שכבר קיים, אך הדבר תמיד תלוי בנסיבות העסק הספציפי וכל מקרה שונה מרעהו.

ישנם בעלי עסקים אשר סוגיית ההפרדה בין האדם עצמו לחברה הוא הגורם המשמעותי והחשוב ביותר העומד לנגד עיניו, והקמת העסק נעשית במקביל לפתיחת חברה.

מצד שני ישנם בעלי עסקים אשר מעוניינים לפתוח חברה מסיבות פיננסיות גרידא ועושים זאת רק לאחר יעוץ של רואה-החשבון שלהם. בכל מקרה כדאי לבחון היטב את סיבת הקמת החברה, את העלויות הכספיות הנלוות לכך ואת המחויבויות המשפטיות הכרוכות בעת פתיחת חברה.

להלן מספר נקודות מרכזיות הראויות להיבחן בעת הקמת חברה:

  • הפרדה בין ה"חברה" לבעליה יצירת גוף "עצמאי" בעל זכויות וחובות.

  • אחריות מוגבלת חובותיה ורווחיה של החברה יחולו עליה בלבד.

  • תשלומי מס אופן המיסוי על חברות שונה מהמיסוי החל על עסק המוגדר כ"עוסק מורשה" ומומלץ להתייעץ עם רו"ח, האם הדבר כדאי מבחינה תשלומי המס לפני שפותחים את החברה.

  • עלויות כספיות פתיחת חברה מלווה בהוצאות כספיות, וכוללת אגרת רישום לרשם החברות העומדת, נכון להיום, על סך 2,554 ₪. בנוסף לכך, החברה מחויבת בתשלום אגרה שנתית לרשם החברות בסך 1,454 ₪, ויש לקחת זאת בחשבון חישוב ההוצאות השנתיות של החברה.

    שיקול כספי נוסף, הוא העלות הכספית המתווספת בעת סגירת החברה, המצריך לבצע הליך של "פירוק החברה".

  • התנהלות עסקית רבים מבעלי העסקים מעדיפים לקיים פעילות עסקית מול גוף המנוהל ומוסדר כ"חברה בע"מ" ועשוי להוות שיקול מכריע לביצוע מיזוגים בין עסקים שונים.

כאמור, השיקולים והכדאיות לפתיחת חברה משתנים מעסק לעסק, וכל מקרה צריך להיבחן באופן ספציפי העונה לצרכים הספציפיים המותאמים ליכולת הכלכלית של העסק הבוחן את הסיבה לשמה נועדה הקמת החברה.

בנוסף לכך, כדאי לדעת, כי כל אדם רשאי לייסד חברה, ואין מניעה שבעל החברה יכהן בה כדירקטור יחיד, כלומר, פתיחת חברה אינה מצריכה יותר מאדם אחד (זאת להבדיל מעמותה בה נדרשים לפחות שני אנשים להקמתה).

לסיכום, מומלץ לבחון את הכדאיות שבדבר לאור נתונים קונקרטיים של העסק המדובר עם עורך דין ורואה חשבון הבקיאים בתחום אשר יבחנו לעומק את היתרונות והחסרונות שבהקמת חברה חדשה והאם זהו המהלך הנכון עבור העסק שלכם.

כתובתינו

רח' הלל 14 (קומה4) ירושלים 9458114

דרך מנחם בגין 52 (קומה 21) ת"א 6713701

פרטי קשר

דוא"ל: office@idonahumlaw.com

טל': 072-2345342

התקשרו עכשיו מהסלולרי!

לחצו על מספר הטלפון לשיחה ישירה מהסלולרי:

072-2345342

ניתן ליצור קשר גם ברשתות חברתיות