משרד עו"ד עדו נחום - לענייני חברות, נדל"ן ועסקים

התקשר/י: 072-2345342

משרד עו"ד עדו נחום

פירוק חברה

shutterstock_96154325

משרדנו מעניק תשומת לב מיוחדת לנושא של פירוק חברה בע"מ באופן המהיר והיעיל ביותר וזאת לאור פעילות האכיפה של רשם החברות כנגד חברות "מפרות" והטלת הסנקציות הנלוות לכך. עו"ד נחום צבר ניסיון רב בפירוק חברות במסגרת עבודתו במחלקה המשפטית של "רשם החברות, ברשות התאגידים".

ראוי לציין כי במסגרת הפעולות של פירוק חברה בע"מ,  פועל המשרד לקבלת פטור מתשלום האגרות השנתיות לחברות לא פעילות, בגין השנים בהן לא פעלו והכול בהתאם לדין.

פירוק חברה הינו הליך משפטי מורכב הנועד ל"סיים" את חייה של החברה. לצורך מטרה זו קיימים שני מסלולים אפשריים, "פירוק על ידי בית-משפט" או "פירוק חברה מרצון".

>>לחצו כאן להסבר מפורט בנושא פירוק חברה מרצון

>>מהו תפקידו של מפרק חברה? לחצו כאן למידע נוסף

להלן מספר נקודות חשובות בפירוק מרצון של חברה:

  • פירוק מרצון של החברה יבוצע רק בהנחה שהחברה בעלת כושר פירעון, כלומר שביכולתה לפרוע את חובותיה בתוך שניים עשר חודשים.
  • הליך "פירוק מרצון" מיועד בעיקר לחברות אשר הפסיקו את פעילותן העסקית ונדרשות לפעול, כך שהמצב המשפטי יתאים למצב העובדתי העסקי.
  • בעבר, הייתה ל"רשם החברות" סמכות למחוק חברות ובכך ל"סיים" את חייהן. אפשרות זו, אינה קיימת עוד כיום, ופירוק החברה היא הדרך האפשרית היחידה ל"סיום" חיי החברה כדין.
  • כל עוד החברה אינה מתפרקת כדין, היא ממשיכה להתקיים ולהירשם במרשמיו של רשם החברות כ"חברה פעילה" וחלים עליה חובות דיווח ותשלום אגרות שנתיות.

  • לאחרונה, החל רשם החברות לאפשר הליך מקוצר של פירוק חברה כאשר מדובר בחברות יחיד. חברה יחיד – כאשר בעל המניות הוא גם הדירקטור היחיד בחברה. הליך זה מאפשר לסיים את הפירוק בזמן קצר ואף חוסך תשלום אגרה בגין פרסום ב"רשומות".

פירוק חברה על ידי בית משפט (חברות חדלות פירעון): בית-המשפט מורה על פירוק החברה על פי רוב כאשר החברה נקלעת למצוקה פיננסית והופכת ל"חדלת פירעון" (ללא יכולת לפרוע את חובותיה), וכאשר קיומו של חוסר הסכמה מהותי בחברה ביחס לאופן ניהולה מקשה על תפקודה הסדיר.

בנוסף, בקשה לפירוק חברה בידי בית-משפט יכולה להיות מוגשת בידי מספר גורמים ובהם: נושה של החברה, משתתף של החברה, החברה עצמה, ובנסיבות מיוחדות גם היועץ המשפטי לממשלה, כונס הנכסים הרשמי ורשם החברות.

בשונה מהליך של "פירוק חברה מרצון", הליך הפירוק במקרה זה נעשה בהנחיית ביהמ"ש ונציגיו, אשר קובע אף את זהות המפרק.

ניסיונו של עו"ד נחום, מקנה לו בקיאות בנבכי המערכת ודרישותיה, אנו מחויבים לשירות מקצועי והוגן, תוך מתן יחס אישי ומכובד, ועמידה בלוחות זמנים,  אנו שמים דגש מיוחד על קשר אישי עם הלקוחות, הסתמכות על יצירתיות, יוזמה, חדשנות, ניתוח משפטי ויישום דינים והלכות חדשות. פירוק חברות הינו המומחיות שלנו.

כתובתינו

רח' הלל 14 (קומה4) ירושלים 9458114

דרך מנחם בגין 52 (קומה 21) ת"א 6713701

פרטי קשר

דוא"ל: office@idonahumlaw.com

טל': 072-2345342

התקשרו עכשיו מהסלולרי!

לחצו על מספר הטלפון לשיחה ישירה מהסלולרי:

072-2345342

ניתן ליצור קשר גם ברשתות חברתיות